top of pageבריאה

 

אנסמבל של שלומות

ימי ראשון 16:30-21:30, אוקטובר 2022

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

הפרטים התקבלו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

סרגל ניווט:

קבוצת משתתפים יושבים במעגל במרחב הסדנאות של היער

קורס בריאה הוא ה'בייבי' שלנו השנה ביער.

פרח, ניצן ופרי מתוק ועמוק של הדרך שלנו. דרך רצופה בתשוקת חיים, מפגשים, מסעות, וחיבורים. פרי מרגש שצומח, מבשיל ומתגלה באדמת היער הפורייה, טומן בחובו אינספור זרעים, מגוון אפשרויות חיים חדשות.

המסע שלנו ביער ובחיים בכלל, הוא מסע פאסיבי ואקטיבי של בריאה יומיומית מתחדשת. 'בריאה' היא הדרך עבורנו להנכיח, להפגיש ולהפרות את המסע שלנו עם מנעד מסעות והוויות חיים. לחבק את המסע הזה, להרגיש שהגענו, מבלי לבקש עוד דבר. ויחד עם זאת להמשיך להתחדש, פתוחים להשתנות ולצמוח.

עיצבנו את 'בריאה' כשנה של רווחה.


בחדווה יוצרת ובהשראה מגידול וטיפוח האדמה, התבוננו, חקרנו ואספנו את מה שראינו כמזין ומאפשר לחיים ברוכים להתהוות. ביקשנו לברוא מפגש אישי-קבוצתי-תהליכי שהוא אי נעים ובטוח להרחבת טווח הנשימה וחזרה (ושוב חזרה) ל-centre. מרחב עוטף ומפרה, המאפשר ללכת דרך עם מנעד רגשות, כלי תודעה וחוויות חיים. מקום לערבות הדדית ובריאות קולקטיבית, המבקש להנכיח את האחריות, הבחירה והחופש שלנו כמשתתפים. ומתוך כל אלו, לטפח את היותנו בוראים בחיינו - שותפים מטיבים בבריאה.

 

קצת על איך זה נראה:

זה מתחיל בקבוצה החברתית.

התהליך הזה הולך להיות אינטימי, ובהתאם הקבוצה הולכת להיות מושקעת. ההרשמה תכלול בדיקת התאמה, בהיבט הנכונות לפנות את עצמכם לתהליך ובהתאם לנכונות לפעול במרחב חברתי באופן שיתופי, קשוב ומכבד. הקבוצה תיפגש מעבר לקורס לארוחות, מפגשי ערב וטיולים - אנחנו בונים תשתית מערכת יחסים עם איכויות של קהילה ברת-קיימא, ממש כמו בפרמקלצ'ר, ככה שבסוף השנה תוכלו לקחת את הנכס הזה, שהוא בעל-ערך לאין שיעור, ולהמשיך איתו הלאה הרבה מעבר לגבולות הקורס.

זה ממשיך בלקט המדויק של התכנים.

במהלך שנה אחת נפגוש ונתנסה גם בפסיכודרמה, גם מיינדפולנס, ריברסינג, קונסטלציה משפחתית, תודעה אקולוגית ותודעה קולקטיבית, תקשורת מקרבת ותקשורת מינית מודעת, אורגניק אינטלג'נס, פרמקלצ'ר, כסף (מדרגות שפע) וערך עצמי. כל תוכן שזור באחר, ויחד עם זה כל אחד יקבל את הבמה והדגש שלו, ויועבר ע"י איש מקצוע מהתחום. בהתאם יגיעו להנחות איתנו עדי טרם, אביב נוימן, ליגד גרנית, שרון קמחי, דר' דני נוה ומיכאל פינקל.

זה עובר דרך הדמויות שמלוות את השנה.

במהלך השנה נפגוש 14 מנחים ומרצים מעולים מעולמות תוכן מרחיבי תודעה, אבל מי שעוטף את השנה הזו מתחילתה ועד סופה ומלווה אותה בכישרון ובחן זה אבי ראש, שהמפגש איתו הוא אהבה ממבט ראשון, באופן גורף, והחוש שלו להנחייה קשובה ומכילה זה אצלו בגנטיקה.

יחד איתו תלווה את הקורס יולי בצר, ממקימי ומנהלי יער המאכל. מילה מאיתנו: אנחנו אוהבים אנשים, אוהבים תהליכים, אוהבים ידע, והקורס הזה והמפגש העתידי איתכם כבר מדגדג לנו הרבה זמן בלב.

זה קורה במקום הכי יפה בארץ.

אולי חוץ מהמדבר, אבל גם שם נטייל. יער המאכל מספק הרבה מזון של אסתטיקה והשתאות לנפש. חיים מפעמים בעוצמה, פרי יוזמה תכנון ותחזוקת אדם, סיפור של בריאה פאסיבית ואקטיבית משתקף מכל פרט. יש את גן העדן של הבחוץ ויש סטודיו יפיפה שמתקשר עם הבחוץ הזה ונמצא שם להחזיק את הנוחות והמנוחה שלנו בשעת הצורך.

וכל מפגש הוא מתנה.

נוחתים, נפגשים, תולים את היומיום בכניסה יחד עם התיק והפלאפון, מתחילים בפעימה קבועה של 'בדיקת-דופק' קבוצתית, אבי מניח שאלה אולי לצאת איתה למסע של היום, אח"כ פוגשים את אחד מ-14 המנחים וחצי צוללים חצי נסחפים איתם לעולם התוכן שלהם, ואחריהם אוספים את החוויות והעיבוד לכדי מצב שיאפשר לנו לקחת את תיק היומיום חזרה כשאנחנו מעט גדולים יותר, מעט חופשיים יותר, מעט נינוחים יותר ובעלי שאר-רוח.

השנה הזו היא כמו רחם - עוטפת ומזינה, עד שהחיים צומחים החוצה

מרחב מאמין - בחיים. בכוחות החיים הטמונים בכל אחת ואחד מאיתנו, באפשרות שלנו להיות ברווחה

מרחב תומך - בליווי התהליך האישי

מרחב טבעי וחי - בו שינוי הוא הקבוע היחידי

מרחב מאפשר - לחלום, ליזום, לשחק, להתהלך ולברוא

מרחב מעמיק - צלילה לתכנים, גישות וכלים

מרחב אנושי - עם מגוון חברים, חום ולבבות פתוחים

מרחב קסום - עושר של השראה ותקווה, ערבות הדדית, אפשרות חיים של רווחה אישית וחברתית

 

ספסל ביער
שיח קליאנדרה קליפורנית ביער המאכל בית לחם הגלילית
איצטרובל
מאי שחם מצוות היער יושבת לצד הבריכה האקולוגית של היער
שיח גאורה ביער המאכל בית לחם הגלילית

פרטים טכניים (מתי, עלות)

  • הקורס הינו שנתי, המפגשים שבועיים (למעט חגים), בימי ראשון, 16:30-21:00, ספטמבר עד יוני, במשך 32 מפגשים וטיול של יומיים (במדבר). מפגש ראשון: 30.10.2022 (מיד אחרי סוכות).

  • עלות: 740 ש"ח לחודש למשך 10 חודשים, ודמי הרשמה חד-פעמיים על-סך 400 ש"ח.​ הרשמה מאוחרת החל מתאריך 19.8: 8,000

  • ההשתתפות מותנית באישור סגל הקורס, לאחר ראיון טלפוני מקדים.

  • מדיניות ביטולים

    1. ביטול טרם תחילת הקורס הוא בעלות דמי ההרשמה ושיריון המקום (שמהווים את דמי הביטול הבסיסיים).

    2. לביטול לאחר תחילת הקורס ועד למפגש השישי, ייגבו בנוסף לדמי ההרשמה 350 ש"ח למפגש, על כל מפגש שחלף עד למסירת הודעת הביטול (לא לפי כמות המפגשים בהם המשתתף נכח או לא נכח). יתרת התשלום תוחזר למשתתף.

    3. ביטול החל ממועד המפגש השישי, אינו מקנה החזר כספי.

לשאלות, ראיון והרשמה: 058-6719888

שריון מקום ומימוש הטבות של מועד ההרשמה מתקיימים בהינתן אישור טלפוני ובהעברת דמי ההרשמה (על-סך 400 ש"ח)

מי
מה
מתי
כמה
bottom of page