top of pageבְּרִיאָה
 

פיתוח ותרגול מיומנויות תודעה

בהובלת טאווה גורן חיטין

תכנית שנתית בפעימה שבועית
ימי שני 09:00-13:00
נובמבר 2024

לקבלת שיחה חוזרת מאיתנו, להיכרות ושאלות:

הפרטים התקבלו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

WhatsApp Image 2024-05-31 at 12.29.26.jpeg

המהות

מרחב להתמקדות ומיקוד, לעיבוד והתבוננות, לפרופורציה וגמישות בנקודות המבט, לנשימה ורווחה, ללמידה מתמדת וחיזוק שריר ההשתנות, ״לבל יהיה יומי עליי כתמול שלשום, לבל יהיה יומי עליי הרגל״ (לאה גולדברג)

הקבוצה החברתית

התהליך אינטימי, ובהתאם הקבוצה היא משאב שאנחנו מטפחים. ההרשמה כוללת בדיקת התאמה, בהיבט הנכונות לפנות את עצמכם/ן לתהליך ובהתאם לנכונות לפעול במרחב חברתי באופן שיתופי ורגיש

לקט התכנים

משחק, סטוריטלינג, ריברסינג, קונסטלציה, אקולוגיה אנושית, תקשורת מקרבת, התמקדות (פוקוסינג). כל עולם תוכן שזור באחר, ויחד עם זה כל אחד יקבל את הבמה והדגש שלו, ויועבר ע"י מנחה שונה - מטרת המגוון בין היתר היא להזכיר לנו שכל כלי הוא רק כלי (וכל מנחה הוא רק אדם), ועלינו האחריות והבחירה האם וכיצד לרתום את הכלים לכוחותינו

המנחה המובילה והדמויות שמלוות את השנה

את השנה מובילה טאווה גורן חיטין - אמא ובת-זוג. בוגרת ומורה wilderness awerness school (ארה״ב). מנחת הקורס השנתי של שמונת המגינים, מנחה לשעבר בקורס שפת הציפורים (יחד עם אורי ערד) ובקורס מדריכי ליקוט (יחד עם שימי רף). מפיקת ההתכנסויות השנתיות אבני דרך, 7 אבנים ושפת הציפורים. חוקרת ומפתחת מיומנויות רכות כגון חניכה, הדרכה, סיפור סיפורים, יחסים וקהילה. מלבד טאווה מלווים את השנה 7 מנחים שותפים (מפורטים מטה) שאנחנו מאוד אוהבים ומביאים כל פעם מחדש

המקום

יער המאכל מספק הרבה מזון של אסתטיקה והשתאות (פשוטה, לא בקטע יומרני) לנפש. המון חיים, שמפעמים בעוצמה, פרי יוזמה, תכנון ותחזוקת אדם, סיפור של בריאה פאסיבית ואקטיבית שאפשר לראות בעיניים ולהרגיש בלב באופן בלתי-אמצעי

מבנה המפגשים

מתחילים במשחק, להתנער ולשמוח, ומשם לפעימה קבועה של מתודת שיתוף, מן 'בדיקת-דופק' קבוצתית, שהולכת ומשתכללת עם מיומנויות השנה. משם ממשיכים או למפגש פנימי (בהובלת טאווה) או לאחד מהתכנים הנוספים (ע״י המנחים השותפים), ובסיום אוספים את החוויות והעיבוד לכדי מצב שיאפשר לנו לקחת את תיק היומיום חזרה כשאנחנו מעט גדולים יותר, מעט חופשיים יותר בתוך עצמנו ובעלי שאר-רוח

לקביעת פגישה אישית עם טאווה
או להשארת פרטים, לקבלת שיחה חוזרת מנציגת הקורס:

הפרטים התקבלו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

 • על התכנית
  התכנית מזמינה למסע היכרות מעמיק, חיבור, הקשבה, השראה ולמידה של הגוף ושל תנועה. מעניקה כלים לפיתוח ושכלול תנועה זורמת, בת-קיימא ועשירה, באילתור כמו גם בלמידה של רצפים תנועתיים המפתחים את יכולתנו לרקוד תוך הרחבת טווח הפתרונות והנתיבים הזמינים לנו לביטוי ותקשורת פיזיים. התכנית מיועדת לכל מי שחשק/ה נפשו/ה לרקוד. יושם דגש על הדרך בה אנו לומדים/ות וניגשים/ות לגופינו מתוך אמונה שהשוני כמו גם הדמיון ביננו יכולים ליצור עושר ואינטיליגנציה אישית וקבוצתית, ושניתן להתקדם ולהתפתח מתוך חדווה, סקרנות ובריאות. שהריקוד הוא מתנה מולדת החיה ופועמת בכולנו ומבקשת להתחולל.
 • Body-Mind Centering®
  שיטה המעמיקה את הקשר וההקשבה אל גופנו ואל הריקוד באמצעות כלים של אנטומיה, פיזיולוגיה חווייתית ותנועה התפתחותית. נתנסה בשיטה דרך מגע, אלתור בתנועה, קול, למידה משותפת, עבודה סומטית ודמיון.
 • Axis Syllabus
  מאגר מידע לאפשרויות ועקרונות ללמידת הפוטנציאל של הגוף האנושי. בשיעורים נשכלל את הביצוע של עבודת רצפה, מעבר בין גבהים וזרימה במרחב דרך חקירה, אלתור, ולמידה של אנטומיה ומוטיבים תנועתיים.
 • מחול עכשווי
  תמהיל של כל סגנונות המחול לסגנון אחד אורגני. העיסוק בו מפגיש עם עקרונות תנועתיים רבים ומשכלל את יכולות הגוף. השיעורים ישלבו בין אימון פיזי וחקירה פונקציונלית של הגוף על מנת לפתח את היכולת הגופנית ומתוכן לייצר ריקוד.
 • קונטקט אימפרוביזציה
  ריקוד הנובע מתוך אלתור במגע וכולל חקירה של משקל הגוף ביחס לגופים אחרים בשטף התנועה והמפגש. נפתח את הגוף ביכולות לתת ולשאת משקל, שימוש במומנטום וברצפה, נפילות וגם אמון, תקשורת, זרימה והובלה.
 • תנועה אותנטית
  תרגול המתמקד בחוויה ונוכחות דרך תרגילים תנועתיים. בתנועה חופשית וזורמת נתבונן בתחושות הפיזיות והפנימיות שלנו, וגם במבנים הנפשיים, המנטליים והרגשיים שלנו. תרגול מדיטטיבי זה מאפשר לנו לחזק את הנוכחות וההקשבה שלנו בזמן שאנו נעים או מתבוננים בתנועה.
 • הבעה ואלתור
  אלתור הוא ארגז כלים ליצירה ולחקירה של תהליכים פנימיים הבאים בתקשורת עם הסביבה באופן דינמי. דרך תרגול של נוכחות והקשבה נאפשר ביטוי אותנטי של מה שחבוי בנו, וגם נלמד להגיב, לבחור ולייצר תנועה ושינוי.
 • מובילות התכנית
  איילת יקותיאל רקדנית, יוצרת ומורה לתנועה. מלמדת - Somatic Movement Educator בשיטת ®Body Mind Centering (פיזיולוגיה חוויתית, אמבריולוגיה ותנועה התפתחותית), ו- Axis Syllabus. עבדה כרקדנית יוצרת עם ועבור להקות ויוצרים בישראל ואירופה, חברה בקולקטיב ׳אוגוסטין׳ וכן יוצרת ומורה עצמאית המלמדת ומופיעה ברחבי העולם. בוגרת SEAD - האקדמיה למחול עכשווי בזלצבורג, אוסטריה, ותכנית ״כלים״- גוף לעבודה כוראוגרפית, בת-ים. ניצן לדרמן מורה למחול עכשווי, אימפרוביזציה, אנטומיה יישומית ומחקר תנועתי. אסיסטנטית בתכנית SomaticBODY Training מאת כריסטין קול (ארה״ב). מורה מוסמכת לאקסיס סילבוס - International Research Meshwork . בוגרת SEAD - האקדמיה למחול אקספרימנטלי בזלצבורג (2012), ולומדת תואר שני במדעי המחול באוניברסיטת ברן, שוויץ. אור אבישי רקדנית יוצרת ומנחה מרחבי תנועה. מאמינה בהתמסרות לתרגולי גוף כדרך להתפתחות אישית ורוחנית. למדה ומפתחת עקרונות מתוך טכניקות שונות כמו רליס, Fly Low, תנועה אותנטית, קונטקט ואימפרוביזציה. תואר ראשון במחול עכשווי באמסטרדם (MTD department of dance, Thetheatreschool). משתפת פעולה עם יוצרים שונים כמו בוריס שרמץ (צרפת), שרונה פלורסהיים, מורן יצחקי אברג׳ל, סיגל ברגמן, קנזו קוסודה (יפן), דונלד בירד (ארה"ב), תמי לבוביץ׳, קולקטיב אוגוסטין ועוד. מנחה במסגרות 'פינה', 'נענע', 'הקבוצה', 'תוך כדי תנועה' ועוד.
 • מתי
  * 30 מפגשים שבועיים בימי ראשון, שעות 09:00-13:30, מנובמבר ועד יוני * התכנית מהווה 160 ש״ל * מפגש ראשון: 03.11.24. מפגש סיום: 08.06.25 * חופש: פסח (13.04.24), שבועות (01.06.25)
 • מבנה המפגשים
  * בכל מפגש יהיו 2 שיעורים של שעתיים (והפסקה ביניהם). * לאורך השנה נעסוק באופן תהליכי בפיתוח דפוסי תנועה, כאשר כל מנחה (איילת, ניצן ואור) תנחה שליש ממהלך השנה ותביא מן הטכניקות ותחומי ההתמחות שלה.
 • עלויות
  עלות התכנית - 6,900 הרשמה מוקדמת, עד לתאריך 18.07.24: 6,400
 • מדיניות הרשמה וביטולים
  להשלמת ההרשמה והבטחת מקומכם בתכנית יש להסדיר תשלום (ניתן לחלק לעד 10 תשלומים) מדיניות ביטולים (בהתאם לחוק להגנת הצרכן): * ביטול תוך 14 ימי עסקים מביצוע ההרשמה (כל עוד נותרו למעלה משבועיים למועד לפתיחת הקורס) ייחשב כביטול עסקה וכרוך בדמי ביטול של 100 ש"ח בלבד. * בביטול לאחר 14 ימים מהרישום ועד שבועיים ממועד פתיחת הקורס ייגבו דמי ביטול של 10%. * בביטול במהלך השבועיים האחרונים שלפני פתיחת הקורס ייגבו דמי ביטול של 20%. * מיום פתיחת הקורס ואילך, אין החזרים. הודעת ביטול בשישי/שבת/ערב פתיחת הקורס אינה מאפשרת היערכות ונחשבת כהודעת ביטול ביום פתיחת הקורס.

 פרטים טכניים (מתי, עלות) 

 • מפגשים בפעימה שבועית, בימי שני, שעות 9:00-13:00, נובמבר עד יוני, במשך 30 מפגשים - אחד מהם הוא טיול של שלושה ימים (שני לילות) במדבר - תאריכים 6-8.3.2024

 • מפגש ראשון: 4.11.2024, מפגש אחרון: 09.06.2025. חופשים: חנוכה - פסח (14.04.25), שבועות (02.06.25)

 • עלות: 7,200 ש״ח. הרשמה מוקדמת עד 12.07.24: 6,900

 • ההשתתפות מותנית באישור סגל הקורס, לאחר ראיון טלפוני מקדים

.

 מדיניות ביטולים 

בהתאם לחוק הגנת הצרכן:

 • ביטול תוך 14 ימי עסקים מביצוע ההרשמה (כל עוד נותרו למעלה משבועיים למועד לפתיחת הקורס) ייחשב כביטול עסקה וכרוך בדמי ביטול של 100 ש"ח בלבד

 • במקרה של ביטול לאחר 14 ימים מהרישום ועד שבועיים ממועד פתיחת הקורס ייגבו 10% דמי ביטול

 • במקרה של ביטול במהלך השבועיים האחרונים שלפני פתיחת הקורס ייגבו 20% דמי ביטול

 • ביטול מיום פתיחת הקורס ואילך - 100% דמי ביטול (תשלום מלא)

 • הודעה בשישי/שבת/ערב פתיחת הקורס אינה מאפשרת היערכות ונחשבת כביטול ביום הפתיחה

לשאלות וראיון:
 058-6719888

שריון מקום ומימוש הטבות של מועד ההרשמה מתקיימים בהינתן אישור טלפוני ובהסדרת תשלום

bottom of page