top of page
לוגו יחידה + אוניברסיטה-01.png

קורס בריאה של קמפוס יער הינו בליווי אקדמי של היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה ללימודי תעודהבריאה

 

פיתוח ותרגול מיומנויות תודעה

תכנית שנתית בפעימה שבועית
ימי ראשון 16:00-21:00
אוקטובר 2023

או להשארת פרטים, לקבלת שיחה חוזרת מנציגת הקורס:

הפרטים התקבלו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

המהות, התחושה

עוגן של פנאי, מרחב להתמקדות ומיקוד, לעיבוד והתבוננות, לפרופורציה וגמישות בנקודות המבט, לנשימה ורווחה, ללמידה מתמדת וחיזוק שריר ההשתנות, ״לבל יהיה יומי עליי כתמול שלשום, לבל יהיה יומי עליי הרגל״ (לאה גולדברג)

הקבוצה החברתית

התהליך אינטימי, ובהתאם הקבוצה היא משאב שאנחנו מטפחים. ההרשמה כוללת בדיקת התאמה, בהיבט הנכונות לפנות את עצמכם/ן לתהליך ובהתאם לנכונות לפעול במרחב חברתי באופן שיתופי ורגיש

לקט התכנים

פסיכודרמה, מיינדפולנס, ריברסינג, קונסטלציה, חקר התודעה ותודעה אקולוגית, תקשורת מקרבת ותקשורת מינית מודעת, כסף (מדרגות שפע) ותעסוקה, התמקדות (פוקוסינג) ואקותרפיה. כל עולם תוכן שזור באחר, ויחד עם זה כל אחד יקבל את הבמה והדגש שלו, ויועבר ע"י מנחה שונה - מטרת המגוון בין היתר היא להזכיר לנו שכל כלי הוא רק כלי (וכל מנחה הוא רק אדם), ועלינו האחריות והבחירה האם וכיצד לרתום את הכלים לכוחותינו

המנחה המוביל והדמויות שמלוות את השנה

את השנה מוביל עודד קיט - אבא ובן-זוג, אקותרפיסט, מנחה לשעבר של קורסי ׳דרך האומן׳ ו׳אומנות החיבור׳, מנהל-שותף ׳שומרי האש׳, מרצה במסלול לאקותרפיה במכללת כרכור. איש נשמה עם התמסרות וכוונה ממוקדת לתהליך השנתי הזה של בריאה, בגישה משחקית ועם הנסיון והיכולת לאתגר במידה הראויה. מלבד עודד מלווים את השנה 10 מנחים שותפים (מפורטים מטה) שאנחנו מאוד אוהבים ומביאים כל פעם מחדש.

המקום

הכי יפה בארץ. אולי חוץ מהמדבר, אבל גם שם נטייל. יער המאכל מספק הרבה מזון של אסתטיקה והשתאות (פשוטה, לא בקטע יומרני) לנפש. המון חיים, שמפעמים בעוצמה, פרי יוזמה, תכנון ותחזוקת אדם, סיפור של בריאה פאסיבית ואקטיבית שאפשר לראות בעיניים ולהרגיש בלב באופן בלתי-אמצעי. יש את גן העדן של הבחוץ ויש מרחב סגור יפיפה שמתקשר עם הבחוץ הזה ונמצא שם להחזיק את הנוחות והמנוחה שלנו בשעת הצורך.

מבנה המפגשים

נוחתים (חצי שעה לפני שמתחילים), תולים את היומיום בכניסה יחד עם התיק והפלאפון, נפגשים, מתחילים במשחק, להתנער ולשמוח, ומשם לפעימה קבועה של מתודת שיתוף, מן 'בדיקת-דופק' קבוצתית, שהולכת ומשתכללת עם מיומנויות השנה. משם ממשיכים או למפגש פנימי (בהובלת עודד) או לאחד מהמנחים השותפים (הסילבוס מפורט בהמשך העמוד), ובסיום אוספים את החוויות והעיבוד לכדי מצב שיאפשר לנו לקחת את תיק היומיום חזרה כשאנחנו מעט גדולים יותר, מעט חופשיים יותר בתוך עצמנו ובעלי שאר-רוח.

שיח קליאנדרה קליפורנית ביער המאכל בית לחם הגלילית
איצטרובל
מאי שחם מצוות היער יושבת לצד הבריכה האקולוגית של היער
שיח גאורה ביער המאכל בית לחם הגלילית

או להשארת פרטים, לקבלת שיחה חוזרת מנציגת הקורס:

הפרטים התקבלו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

שתי מילים מיולי בצר, מנחה בתכנית ומובילת המחזור הקודם

כמה מילים מעודד קיט, מוביל התכנית

פרטים טכניים (מתי, עלות)

 • הקורס הינו שנתי, המפגשים שבועיים (למעט חגים), בימי ראשון, 16:30-21:00, אוקטובר עד יוני, במשך 30 מפגשים - אחד מהם הוא טיול של שלושה ימים (שני לילות) במדבר (תאריכים מופיעים בסילבוס למעלה). מפגש ראשון: 29.10.2023, מפגש אחרון: 16.06.2024.

 • עלות: 7,900 ש״ח

 • ההשתתפות מותנית באישור סגל הקורס, לאחר ראיון טלפוני מקדים.

 • מדיניות ביטולים, בהתאם לחוק הגנת הצרכן

  • ביטול תוך 14 ימי עסקים מביצוע ההרשמה (כל עוד נותרו למעלה משבועיים למועד לפתיחת הקורס) ייחשב כביטול עסקה וכרוך בדמי ביטול של 100 ש"ח בלבד

  • במקרה של ביטול לאחר 14 ימים מהרישום ועד שבועיים ממועד פתיחת הקורס ייגבו 10% דמי ביטול

  • במקרה של ביטול במהלך השבועיים האחרונים שלפני פתיחת הקורס ייגבו 20% דמי ביטול

  • ביטול מיום פתיחת הקורס ואילך - 100% דמי ביטול (תשלום מלא)

לשאלות וראיון:
 058-6719888

שריון מקום ומימוש הטבות של מועד ההרשמה מתקיימים בהינתן אישור טלפוני ובהסדרת תשלום

bottom of page