"מעט, לאט, בשקט"

שהות וסיור מודרך ביער מאכל צומח

אנחנו כאן כי זה חשוב לנו, חשוב לנו מספיק כדי לדחוק את אזור הנוחות שלנו מעט הלאה מאיתנו.

זו בחירה ערכית, וחשבנו, שהיא סופר-אינדיבידואלית. אבל הסתבר שכבחירה וכמימוש זה אמנם לא שגרתי, אבל החלום הוא דווקא שכיח מאוד -

יש הרבה אנשים שרוצים לחיות בפחות, פחות בכל המובנים. יש הרבה אנשים, שחיים בתודעה של משבר סביבתי, או יותר נכון משבר אנושי, והרבה מאיתנו מחפשים נחמה ויותר מכך, רואים את האחריות שלנו בדבר ורוצים לעשות משהו בנידון.

אבל הפחדים, ההרגלים, השיתוק, הבירוקרטיה, האינרציה, המאמץ העצום שדרוש לפעמים בשביל הצעד הראשון - אנחנו יודעים.

אנחנו שמחים להיות כאן להנגיש את הצעדים האלו ואת החלום הזה הלאה. לכל מי שחולם, אם בשלב החלום או כבר עם הידיים מלוכלכות בעשייה, וכל מי שפשוט סקרן, או סקפטי (זה הכי לגיטימי), וגם כל מי שרק בא לו לפרגן, לתת כיף ולהגיד לנו ש'גם אני'. 

אנחנו מאפשרים שהות של עד 3 שעות ביער הצומח שלנו על כל מרחביו, בתוכן:

- כשעתיים סיור מודרך ובו התבוננות ולמידה על ניהול קרקע, משק מים, תכנון צמחיה ותחזוקה, בעלי חיים ובהם אנחנו בני האדם, וכן שיחה אישית ובה שיתופים ומענה שקוף על אורח החיים, כלכלה ופרנסה, בירוקרטיה, וזמן ייעוץ/מענה לשאלות פרטניות לגבי צרכים גינוניים פרטיים.

- נחלק לכם מעטפות בהן תוכלו לאורך הסיור לאסוף זרעים וייחורים לפי העונה, לגינת הבית הפרטית שלכם או לחברים.

- בזמן הנותר תוכלו לשהות במרחב היער המוצל, לעשות שימוש בבריכה האקולוגית (עומק 1.65 מ'), להכין לעצמכם קפה (או לקנות קמבוצ'ה טעימה ובריאה של ניצן), או סתם להנות מזמן טבע שקט.

 

* ההשתתפות היא בתשלום מראש - 50 ש"ח למשתתף מעל גיל 5.

* הסיור הינו אינטקלטואלי, כך שילדים אמנם מוזמנים באהבה אך בידיעה כי הסיור אינו מותאם להם.

* קיום הפעילות מותנה במינימום 5 משתתפים. במידה ומועד יבוטל בשל מיעוט נרשמים, תוכלו להמירו במועד אחר או לקבל כספכם חזרה, לבחירתכם.

* קבוצות של 7 משתתפים ומעלה ניתן לתאם סיור פרטי: 058-6719888 (יולי).

שאלות שכנראה תשאלו ושאנחנו בטוח נענה עליהן בשקיפות: 
"אתם ניזונים באופן מלא ממה שגדל כאן?"  * 
"אתם חיים מזה? עושים מזה כסף?"  *  "אז אין פה בכלל השקייה?"  *  "זה רק אתם פה עושים את הכל בעצמכם?"  *  "מאיפה בא לכם הרעיון הזה?"  *  "יש לי עץ לימון בגינה שלא מניב, מה את חושבת הסיבה?"  *  "מאיפה מביאים את כל הגזם?"  *  "איפה למדתם לעשות את זה?"  *  "איך יודעים איזה עץ לשתול איפה?"  *  "מה זה עץ חמאת הבוטנים? איפה השגתם את כל העצים המיוחדים האלו?"  *  "איך אתם מתמודדים עם מזיקים? (ואם אתם מטבעון בטח תרצו לדעת) - איך אתם מתמודדים עם חזירי בר?"  * "איפה אתם גרים?"  *  "ואם כולם יעשו יערות מאכל איך יהיה מספיק אוכל בעולם?"  *  "ומה עושה מי שאין לו משק?"

:סיורים קרובים פתוחים להרשמה

09:30-12:30 | 19.09.2020 | ראש השנה