top of page

תוך כדי תנועה
 

חיבור לגוף ושכלול התנועה

תחילת לימודים: נובמבר 2023

נגמרו המקומות למחזור נוב 23 

נשמח להיפגש במחזור הבא או בשאר תכניות היער

תודה, הפרטים הגיעו אלינו. נחזור אליכם ביממה הקרובה (אלא אם זה סופ"ש ואז נחזור אליכם בתחילת השבוע)

השאירו פרטים ונחזור אליכם להיכרות:

 • על התכנית
  התכנית מזמינה למסע היכרות מעמיק, חיבור, הקשבה, השראה ולמידה של הגוף ושל תנועה. מעניקה כלים לפיתוח ושכלול תנועה זורמת, בת-קיימא ועשירה, באילתור כמו גם בלמידה של רצפים תנועתיים המפתחים את יכולתנו לרקוד תוך הרחבת טווח הפתרונות והנתיבים הזמינים לנו לביטוי ותקשורת פיזיים. התכנית מיועדת לכל מי שחשק/ה נפשו/ה לרקוד. יושם דגש על הדרך בה אנו לומדים/ות וניגשים/ות לגופינו מתוך אמונה שהשוני כמו גם הדמיון ביננו יכולים ליצור עושר ואינטיליגנציה אישית וקבוצתית, ושניתן להתקדם ולהתפתח מתוך חדווה, סקרנות ובריאות. שהריקוד הוא מתנה מולדת החיה ופועמת בכולנו ומבקשת להתחולל.
 • Body-Mind Centering®
  שיטה המעמיקה את הקשר וההקשבה אל גופנו ואל הריקוד באמצעות כלים של אנטומיה, פיזיולוגיה חווייתית ותנועה התפתחותית. נתנסה בשיטה דרך מגע, אלתור בתנועה, קול, למידה משותפת, עבודה סומטית ודמיון.
 • Axis Syllabus
  מאגר מידע לאפשרויות ועקרונות ללמידת הפוטנציאל של הגוף האנושי. בשיעורים נשכלל את הביצוע של עבודת רצפה, מעבר בין גבהים וזרימה במרחב דרך חקירה, אלתור, ולמידה של אנטומיה ומוטיבים תנועתיים.
 • מחול עכשווי
  תמהיל של כל סגנונות המחול לסגנון אחד אורגני. העיסוק בו מפגיש עם עקרונות תנועתיים רבים ומשכלל את יכולות הגוף. השיעורים ישלבו בין אימון פיזי וחקירה פונקציונלית של הגוף על מנת לפתח את היכולת הגופנית ומתוכן לייצר ריקוד.
 • קונטקט אימפרוביזציה
  ריקוד הנובע מתוך אלתור במגע וכולל חקירה של משקל הגוף ביחס לגופים אחרים בשטף התנועה והמפגש. נפתח את הגוף ביכולות לתת ולשאת משקל, שימוש במומנטום וברצפה, נפילות וגם אמון, תקשורת, זרימה והובלה.
 • תנועה אותנטית
  תרגול המתמקד בחוויה ונוכחות דרך תרגילים תנועתיים. בתנועה חופשית וזורמת נתבונן בתחושות הפיזיות והפנימיות שלנו, וגם במבנים הנפשיים, המנטליים והרגשיים שלנו. תרגול מדיטטיבי זה מאפשר לנו לחזק את הנוכחות וההקשבה שלנו בזמן שאנו נעים או מתבוננים בתנועה.
 • קול ותנועה
  שילוב הקול בתנועה מאפשר פתיחת ערוצי השראה, ביטוי, שחרור וריפוי. נכיר את הקול שלנו על גווניו השונים ונאפשר לו להוביל אותנו במשחקיות ואלתור בין מצלולים ומילים לעבר ביטוי אישי ייחודי.
 • פלדנקרייז לתוך תנועה
  הקשבה עמוקה ושימת לב למערכת העצבים (תחושה), השלד והשרירים כמו גם לרגש והמחשבה, תוך כדי תנועה ומנוחה. דרך המודעות הזו נכוון להגיע למקסימום תנועה במינימום מאמץ, וללמוד מהו מאמץ בריא, מלא כוח, רך ונעים.
 • לאבאן ברטנייף
  שיטה לתיאור, פירוש והמחשה של התנועה האנושית. נחקור דרך עבודת דמיון, תחושות ורגשות את הדרכי הפעולה אשר תומכות בנו לנוע בזמן ומרחב וננסה לפתח, למקד ולהבהיר את ערוצי התנועה, הרגש והחשיבה שלנו.
 • תנועה בטבע
  הסביבה משפיעה על התנועה הפנימית והחיצונית שלנו. ננוע ביער המאכל, נגלה מה נובע מתוכנו מתוך החיבור והקרבה לטבע.
 • הבעה ואלתור
  אלתור הוא ארגז כלים ליצירה ולחקירה של תהליכים פנימיים הבאים בתקשורת עם הסביבה באופן דינמי. דרך תרגול של נוכחות והקשבה נאפשר ביטוי אותנטי של מה שחבוי בנו, וגם נלמד להגיב, לבחור ולייצר תנועה ושינוי.
 • רכזת התכנית - איילת יקותיאל
  רקדנית, יוצרת ומורה לתנועה. מלמדת - Somatic Movement Educator בשיטת ®Body Mind Centering (פיזיולוגיה חוויתית, אמבריולוגיה ותנועה התפתחותית), ו- Axis Syllabus. עבדה כרקדנית יוצרת עם ועבור להקות ויוצרים בישראל ואירופה, חברה בקולקטיב ׳אוגוסטין׳ וכן יוצרת ומורה עצמאית המלמדת ומופיעה ברחבי העולם. בוגרת SEAD - האקדמיה למחול עכשווי בזלצבורג, אוסטריה, ותכנית ״כלים״- גוף לעבודה כוראוגרפית, בת-ים.
 • מנחים נוספים
  קישור לעמוד המורחב (עם פרטים על כל מנחה) ניצן לדרמן גלבוע אגר נור גרבלי אלמוג לובן קרן בן אלטבט ליה עמית רם מצליח אתקין סאאד מונסור אור אבישי לוטן ספיר
 • מתי
  30 מפגשים שבועיים בימי ראשון, שעות 09:00-15:30, מנובמבר (בעקבות הדחייה) ועד יוני. מפגש ראשון: 5.11.23. מפגש סיום: 30.6.24 חופשים: חנוכה (10.12.23), פורים (24.03.24), פסח (28.04.24+21.04.24), ל"ג בעומר (26.5.24) * התכנית מהווה 224 ש״ל. השעות מוכרות כשעות פורמאליות לצרכי תואר שני בטיפול בתנועה
 • מבנה המפגשים
  בכל מפגש יהיו 3 שיעורים של שעה ו-50 דקות (והפסקת צהרים). לאורך השנה נעסוק באופן תהליכי בפיתוח תנועה עם איילת, אשר תעביר בכל מפגש שיעורים שיעסקו ברובם ב-Axis Syllabus ו-Body-Mind Centering®. אליה יצטרפו מנחים אורחים שיוסיפו תוכן בו נעסוק למשך תקופות משתנות.
 • עלויות
  עלות התכנית - 8,300 הרשמה מאוחרת החל מתאריך 29.8.23 - 8,500
 • מדיניות הרשמה וביטולים
  להשלמת ההרשמה והבטחת מקומכם בתכנית יש להסדיר תשלום (ניתן לחלק לעד 10 תשלומים) מדיניות ביטולים: * ביטול תוך 14 ימי עסקים מביצוע ההרשמה (כל עוד נותרו למעלה משבועיים למועד לפתיחת הקורס) ייחשב כביטול עסקה וכרוך בדמי ביטול של 100 ש"ח בלבד. * בביטול לאחר 14 ימים מהרישום ועד שבועיים ממועד פתיחת הקורס ייגבו 10% דמי ביטול. * בביטול במהלך השבועיים האחרונים שלפני פתיחת הקורס ייגבו 20% דמי ביטול. * ביטול מיום פתיחת הקורס ואילך - 100% דמי ביטול (תשלום מלא)

ימי ראשון  09:00-15:30

"הריקוד כמתנה מולדת החיה ופועמת בכולנו ומבקשת להתחולל"

לושלוש.jpeg

כמה מילים מהמנחה:

עוד קצת על התכנית בכללי

על איילת, על Axis Syllabuc ועל BMC

לשאלות, ראיון והרשמה:

052-8571888 (מירי סגן-כהן)

שריון מקום ומימוש הטבות של מועד ההרשמה מתקיימים בהינתן אישור טלפוני ובהסדרת התשלום

bottom of page