top of page

רפואה שלמה

התכנית להחזרת הבריאות לציבור

 מחזור אוקטובר 2024 
 ימי רביעי 09:00-15:00 | 17 מפגשים 
תאריך התחלה: 30.10.24 

הבריאות אינה חוויה אישית גרידא אלא עמדה, דפוס של הגשמה ונתינה. הסביבה בה אני חי, המשפחה, הקהילה, מקום העבודה - הבריאות של כל חוליה כתנאי לחוזק המערכת.

וכשאני נרפא - לעולם איני נרפא לבדי

פיסת חיים / רקע להקמת התכנית

התכנית להחזרת הבריאות לציבור היא פרי החיפוש האישי שלנו (בן-הזוג שלי ואני) בעקבות מסע רפואי הזוי ומטלטל שעברנו עם אחד הילדים שלנו. למרות צירוף הנסיבות התמוה וההתכנסות האקוטית פנימה, היה לנו ברור לאורך כל הדרך שאין באמת שום דבר מיוחד בסיפור שלנו, ושנוכחת כאן אמת קולקטיבית גדולה מאיתנו, שיום יבוא ונזכה להתפכח אליה ולסנתז אותה עם נחלת הכלל.
 

עברנו דאז - כמו רבים כמונו - ממומחה למומחה, מנסיונות קיצוניים לנסיונות מעודנים, מקונבנציונלי לאלטרנטיבי, בין להתחנן לחסדים לבין להפוך שולחנות, מאנשי מקצוע > לפעילויות > למוצרים שרק נוצרו לניצול המצבים האנושיים העדינים האלו. זרקנו כספים לכל עבר, וטלטלנו את עצמנו גיאוגרפית ונפשית.

לקח לנו זמן להתרחק מנקודת המבט האישית גרידא ולקבל השראה דווקא מהמערכת האקולוגית שאנחנו מנהלים ומהקולגות שלנו (חלקם מנחים בתכנית). לקח לנו זמן לראות בבהירות את הסחות הדעת ומסך העשן בינינו (הציבור, ככלל) לבין הבריאות שלנו.

אבל לא די ב׳נפילת אסימון׳ אחת בלבד, בכדי לחולל שינוי של ממש. נדרשות תזכורות, הטמעה, התמדה, יצירת גוף הרגלים, והמומנט שנדרש לשם כך תלוי לא רק באינדיבידואל אלא במעגלים החברתיים שלנו, בקהילות שאנחנו שייכים אליהן; אנחנו לא יכולים לרפא את עצמנו בעצמנו, אנחנו נקראים לערבות הדדית. וזו התובנה שהצריכה הכי הרבה מאמץ - אי-אפשר להיות בריא לבד, אף אדם אינו אי בודד. לכן אלו לא לימודים בזום, ולא ספר - אלא תכנית חברתית של ממש, מפגשים פרונטליים, שיחות אישיות שיתופים ודיונים והמון דגש, ככל הניתן, על הטמעה. כי לא באנו לעשות קסמים ולהטוטים אלא אשכרה להיות בריאים, לטווח הארוך.

לסיפור שלנו יש ׳סוף׳ טוב. זכינו לייצר סביבנו מספיק מיקוד ושקט תעשייתי כדי לראות בעיניים, ולא באזניים. אבל בריאות היא לא לא סיפור עם נקודת סיום, אלא עמדה, ואנחנו כאן להמשיך את הפעימה הזו, ולשאת את התפילה / תזכורת הזו, ממחזור למחזור, שוב ושוב, עד שלא יהיה בכך עוד צורך.

IMG_6586_edited.jpg

מנחה ראשית ורכזת התכנית

מייסדת-שותפה של יער המאכל בית לחם הגלילית וקמפוס יער, מנחה קורס פרמקלצ'ר (תרבות בת-קיימא), יזמית חברתית. תואר ראשון בקיימות ופיתוח סביבתי אוני׳ ב״ג, מאסטרנטית בסביבה (פורטר) אוני׳ ת״א. 

 יולי בצר 

מנחים שותפים לדרך
לרובם קורסים ותהליכי ליווי משלהם - מצורפים קישורים

שרון קמחי.jpeg

שרון קמחי ברתל
רפואה בין דורית, קונסטלציה משפחתית

WhatsApp Image 2024-06-16 at 09.45.08.jpeg

אורי קיטה
נשימה

רפואה - אלירן.png

אלירן דה מאיו
הגשמה וביטוי

רפואה - עדו_edited.jpg

עדו קרן
רפואת צמחים אינטגרטיבית

דני נוה_edited.jpg

דר׳ דני נוה
תודעה

דנה עגור_edited.jpg

דנה עגור
תזונה וניקוי רעלים (לפי שיטת ההיגיינה הטבעית)

אורי.jpeg

דר׳ אורי מאיר צ׳יזיק
היסטוריה פוליטיקה וכלכלה של המזון

תמר רימון.jpeg

תמר רימון סיטון
שינה וערות,
חלימה וחלימה צלולה

מהות

התכנית להחזרת הבריאות לציבור נועדה לנער את תפיסת הבריאות הצרכנית והתלותית של העשורים האחרונים ולהחזיר אלינו הציבור את הידע והאחריות שהיו לנו בעבר על הבריאות שלנו ושל הקהילות שלנו.

דווקא היום, כשתחלואה מודרנית כרונית היא נחלת הכלל, וסביבנו אוזלת יד בריאותית וכאוס/אינפלציה של מידע, דווקא היום יש לנו יותר כלים, יותר עוצמה אזרחית ויותר טכנולוגיה מתמיד, לתת לגוף שלנו את מה שהוא צריך - אבל נחוץ מומנט אדיר כדי לשהות רגע של ממש מחוץ לאינרציה, להיות בקשיבות ולהיזכר בסדר העדיפויות.

 

אז יצרנו נקודה מחוץ לאינרציה.

מרחב וזמן מחוץ למרחב ולזמן.

כי זה חשוב מספיק, חשוב מדי, וכי אין לנו מקום אחר וחיים אחרים מאלו.

פרטים נוספים
זה תפריט גלילה, לפעמים לוקח רגע עד שהוא נטען בתצוגת טלפון

 • על התכנית
  התכנית מזמינה למסע היכרות מעמיק, חיבור, הקשבה, השראה ולמידה של הגוף ושל תנועה. מעניקה כלים לפיתוח ושכלול תנועה זורמת, בת-קיימא ועשירה, באילתור כמו גם בלמידה של רצפים תנועתיים המפתחים את יכולתנו לרקוד תוך הרחבת טווח הפתרונות והנתיבים הזמינים לנו לביטוי ותקשורת פיזיים. התכנית מיועדת לכל מי שחשק/ה נפשו/ה לרקוד. יושם דגש על הדרך בה אנו לומדים/ות וניגשים/ות לגופינו מתוך אמונה שהשוני כמו גם הדמיון ביננו יכולים ליצור עושר ואינטיליגנציה אישית וקבוצתית, ושניתן להתקדם ולהתפתח מתוך חדווה, סקרנות ובריאות. שהריקוד הוא מתנה מולדת החיה ופועמת בכולנו ומבקשת להתחולל.
 • Body-Mind Centering®
  שיטה המעמיקה את הקשר וההקשבה אל גופנו ואל הריקוד באמצעות כלים של אנטומיה, פיזיולוגיה חווייתית ותנועה התפתחותית. נתנסה בשיטה דרך מגע, אלתור בתנועה, קול, למידה משותפת, עבודה סומטית ודמיון.
 • Axis Syllabus
  מאגר מידע לאפשרויות ועקרונות ללמידת הפוטנציאל של הגוף האנושי. בשיעורים נשכלל את הביצוע של עבודת רצפה, מעבר בין גבהים וזרימה במרחב דרך חקירה, אלתור, ולמידה של אנטומיה ומוטיבים תנועתיים.
 • מחול עכשווי
  תמהיל של כל סגנונות המחול לסגנון אחד אורגני. העיסוק בו מפגיש עם עקרונות תנועתיים רבים ומשכלל את יכולות הגוף. השיעורים ישלבו בין אימון פיזי וחקירה פונקציונלית של הגוף על מנת לפתח את היכולת הגופנית ומתוכן לייצר ריקוד.
 • קונטקט אימפרוביזציה
  ריקוד הנובע מתוך אלתור במגע וכולל חקירה של משקל הגוף ביחס לגופים אחרים בשטף התנועה והמפגש. נפתח את הגוף ביכולות לתת ולשאת משקל, שימוש במומנטום וברצפה, נפילות וגם אמון, תקשורת, זרימה והובלה.
 • תנועה אותנטית
  תרגול המתמקד בחוויה ונוכחות דרך תרגילים תנועתיים. בתנועה חופשית וזורמת נתבונן בתחושות הפיזיות והפנימיות שלנו, וגם במבנים הנפשיים, המנטליים והרגשיים שלנו. תרגול מדיטטיבי זה מאפשר לנו לחזק את הנוכחות וההקשבה שלנו בזמן שאנו נעים או מתבוננים בתנועה.
 • הבעה ואלתור
  אלתור הוא ארגז כלים ליצירה ולחקירה של תהליכים פנימיים הבאים בתקשורת עם הסביבה באופן דינמי. דרך תרגול של נוכחות והקשבה נאפשר ביטוי אותנטי של מה שחבוי בנו, וגם נלמד להגיב, לבחור ולייצר תנועה ושינוי.
 • מובילות התכנית
  איילת יקותיאל רקדנית, יוצרת ומורה לתנועה. מלמדת - Somatic Movement Educator בשיטת ®Body Mind Centering (פיזיולוגיה חוויתית, אמבריולוגיה ותנועה התפתחותית), ו- Axis Syllabus. עבדה כרקדנית יוצרת עם ועבור להקות ויוצרים בישראל ואירופה, חברה בקולקטיב ׳אוגוסטין׳ וכן יוצרת ומורה עצמאית המלמדת ומופיעה ברחבי העולם. בוגרת SEAD - האקדמיה למחול עכשווי בזלצבורג, אוסטריה, ותכנית ״כלים״- גוף לעבודה כוראוגרפית, בת-ים. ניצן לדרמן מורה למחול עכשווי, אימפרוביזציה, אנטומיה יישומית ומחקר תנועתי. אסיסטנטית בתכנית SomaticBODY Training מאת כריסטין קול (ארה״ב). מורה מוסמכת לאקסיס סילבוס - International Research Meshwork . בוגרת SEAD - האקדמיה למחול אקספרימנטלי בזלצבורג (2012), ולומדת תואר שני במדעי המחול באוניברסיטת ברן, שוויץ. אור אבישי רקדנית יוצרת ומנחה מרחבי תנועה. מאמינה בהתמסרות לתרגולי גוף כדרך להתפתחות אישית ורוחנית. למדה ומפתחת עקרונות מתוך טכניקות שונות כמו רליס, Fly Low, תנועה אותנטית, קונטקט ואימפרוביזציה. תואר ראשון במחול עכשווי באמסטרדם (MTD department of dance, Thetheatreschool). משתפת פעולה עם יוצרים שונים כמו בוריס שרמץ (צרפת), שרונה פלורסהיים, מורן יצחקי אברג׳ל, סיגל ברגמן, קנזו קוסודה (יפן), דונלד בירד (ארה"ב), תמי לבוביץ׳, קולקטיב אוגוסטין ועוד. מנחה במסגרות 'פינה', 'נענע', 'הקבוצה', 'תוך כדי תנועה' ועוד.
 • מתי
  * 30 מפגשים שבועיים בימי ראשון, שעות 09:00-13:30, מנובמבר ועד יוני * התכנית מהווה 160 ש״ל * מפגש ראשון: 03.11.24. מפגש סיום: 08.06.25 * חופש: פסח (13.04.24), שבועות (01.06.25)
 • מבנה המפגשים
  * בכל מפגש יהיו 2 שיעורים של שעתיים (והפסקה ביניהם). * לאורך השנה נעסוק באופן תהליכי בפיתוח דפוסי תנועה, כאשר כל מנחה (איילת, ניצן ואור) תנחה שליש ממהלך השנה ותביא מן הטכניקות ותחומי ההתמחות שלה.
 • עלויות
  עלות התכנית - 6,900 הרשמה מוקדמת, עד לתאריך 18.07.24: 6,400
 • מדיניות הרשמה וביטולים
  להשלמת ההרשמה והבטחת מקומכם בתכנית יש להסדיר תשלום (ניתן לחלק לעד 10 תשלומים) מדיניות ביטולים (בהתאם לחוק להגנת הצרכן): * ביטול תוך 14 ימי עסקים מביצוע ההרשמה (כל עוד נותרו למעלה משבועיים למועד לפתיחת הקורס) ייחשב כביטול עסקה וכרוך בדמי ביטול של 100 ש"ח בלבד. * בביטול לאחר 14 ימים מהרישום ועד שבועיים ממועד פתיחת הקורס ייגבו דמי ביטול של 10%. * בביטול במהלך השבועיים האחרונים שלפני פתיחת הקורס ייגבו דמי ביטול של 20%. * מיום פתיחת הקורס ואילך, אין החזרים. הודעת ביטול בשישי/שבת/ערב פתיחת הקורס אינה מאפשרת היערכות ונחשבת כהודעת ביטול ביום פתיחת הקורס.

סרטון שיתוף והמלצה, משתתפות מחזור 2

לשאלות: 058-6719888 (יולי)

לשאלות: 058-6719888 (יולי)

ואפשר גם להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך

הפרטים הגיעו אלינו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

bottom of page