top of page

ממלכת הפטריות

תאוריה, גידול, ליקוט ומרפא

פטריות לבן_edited_edited.png

ימי חמישי 09:00-15:00
18 מפגשים, דו שבועי
תאריך התחלה: 31.10.2024

פטריות לבן_edited.png
 • על התכנית
  התכנית מזמינה למסע היכרות מעמיק, חיבור, הקשבה, השראה ולמידה של הגוף ושל תנועה. מעניקה כלים לפיתוח ושכלול תנועה זורמת, בת-קיימא ועשירה, באילתור כמו גם בלמידה של רצפים תנועתיים המפתחים את יכולתנו לרקוד תוך הרחבת טווח הפתרונות והנתיבים הזמינים לנו לביטוי ותקשורת פיזיים. התכנית מיועדת לכל מי שחשק/ה נפשו/ה לרקוד. יושם דגש על הדרך בה אנו לומדים/ות וניגשים/ות לגופינו מתוך אמונה שהשוני כמו גם הדמיון ביננו יכולים ליצור עושר ואינטיליגנציה אישית וקבוצתית, ושניתן להתקדם ולהתפתח מתוך חדווה, סקרנות ובריאות. שהריקוד הוא מתנה מולדת החיה ופועמת בכולנו ומבקשת להתחולל.
 • Body-Mind Centering®
  שיטה המעמיקה את הקשר וההקשבה אל גופנו ואל הריקוד באמצעות כלים של אנטומיה, פיזיולוגיה חווייתית ותנועה התפתחותית. נתנסה בשיטה דרך מגע, אלתור בתנועה, קול, למידה משותפת, עבודה סומטית ודמיון.
 • Axis Syllabus
  מאגר מידע לאפשרויות ועקרונות ללמידת הפוטנציאל של הגוף האנושי. בשיעורים נשכלל את הביצוע של עבודת רצפה, מעבר בין גבהים וזרימה במרחב דרך חקירה, אלתור, ולמידה של אנטומיה ומוטיבים תנועתיים.
 • מחול עכשווי
  תמהיל של כל סגנונות המחול לסגנון אחד אורגני. העיסוק בו מפגיש עם עקרונות תנועתיים רבים ומשכלל את יכולות הגוף. השיעורים ישלבו בין אימון פיזי וחקירה פונקציונלית של הגוף על מנת לפתח את היכולת הגופנית ומתוכן לייצר ריקוד.
 • קונטקט אימפרוביזציה
  ריקוד הנובע מתוך אלתור במגע וכולל חקירה של משקל הגוף ביחס לגופים אחרים בשטף התנועה והמפגש. נפתח את הגוף ביכולות לתת ולשאת משקל, שימוש במומנטום וברצפה, נפילות וגם אמון, תקשורת, זרימה והובלה.
 • תנועה אותנטית
  תרגול המתמקד בחוויה ונוכחות דרך תרגילים תנועתיים. בתנועה חופשית וזורמת נתבונן בתחושות הפיזיות והפנימיות שלנו, וגם במבנים הנפשיים, המנטליים והרגשיים שלנו. תרגול מדיטטיבי זה מאפשר לנו לחזק את הנוכחות וההקשבה שלנו בזמן שאנו נעים או מתבוננים בתנועה.
 • הבעה ואלתור
  אלתור הוא ארגז כלים ליצירה ולחקירה של תהליכים פנימיים הבאים בתקשורת עם הסביבה באופן דינמי. דרך תרגול של נוכחות והקשבה נאפשר ביטוי אותנטי של מה שחבוי בנו, וגם נלמד להגיב, לבחור ולייצר תנועה ושינוי.
 • מובילות התכנית
  איילת יקותיאל רקדנית, יוצרת ומורה לתנועה. מלמדת - Somatic Movement Educator בשיטת ®Body Mind Centering (פיזיולוגיה חוויתית, אמבריולוגיה ותנועה התפתחותית), ו- Axis Syllabus. עבדה כרקדנית יוצרת עם ועבור להקות ויוצרים בישראל ואירופה, חברה בקולקטיב ׳אוגוסטין׳ וכן יוצרת ומורה עצמאית המלמדת ומופיעה ברחבי העולם. בוגרת SEAD - האקדמיה למחול עכשווי בזלצבורג, אוסטריה, ותכנית ״כלים״- גוף לעבודה כוראוגרפית, בת-ים. ניצן לדרמן מורה למחול עכשווי, אימפרוביזציה, אנטומיה יישומית ומחקר תנועתי. אסיסטנטית בתכנית SomaticBODY Training מאת כריסטין קול (ארה״ב). מורה מוסמכת לאקסיס סילבוס - International Research Meshwork . בוגרת SEAD - האקדמיה למחול אקספרימנטלי בזלצבורג (2012), ולומדת תואר שני במדעי המחול באוניברסיטת ברן, שוויץ. אור אבישי רקדנית יוצרת ומנחה מרחבי תנועה. מאמינה בהתמסרות לתרגולי גוף כדרך להתפתחות אישית ורוחנית. למדה ומפתחת עקרונות מתוך טכניקות שונות כמו רליס, Fly Low, תנועה אותנטית, קונטקט ואימפרוביזציה. תואר ראשון במחול עכשווי באמסטרדם (MTD department of dance, Thetheatreschool). משתפת פעולה עם יוצרים שונים כמו בוריס שרמץ (צרפת), שרונה פלורסהיים, מורן יצחקי אברג׳ל, סיגל ברגמן, קנזו קוסודה (יפן), דונלד בירד (ארה"ב), תמי לבוביץ׳, קולקטיב אוגוסטין ועוד. מנחה במסגרות 'פינה', 'נענע', 'הקבוצה', 'תוך כדי תנועה' ועוד.
 • מתי
  * 30 מפגשים שבועיים בימי ראשון, שעות 09:00-13:30, מנובמבר ועד יוני * התכנית מהווה 160 ש״ל * מפגש ראשון: 03.11.24. מפגש סיום: 08.06.25 * חופש: פסח (13.04.24), שבועות (01.06.25)
 • מבנה המפגשים
  * בכל מפגש יהיו 2 שיעורים של שעתיים (והפסקה ביניהם). * לאורך השנה נעסוק באופן תהליכי בפיתוח דפוסי תנועה, כאשר כל מנחה (איילת, ניצן ואור) תנחה שליש ממהלך השנה ותביא מן הטכניקות ותחומי ההתמחות שלה.
 • עלויות
  עלות התכנית - 6,900 הרשמה מוקדמת, עד לתאריך 31.07.24: 6,700
 • מדיניות הרשמה וביטולים
  להשלמת ההרשמה והבטחת מקומכם בתכנית יש להסדיר תשלום (ניתן לחלק לעד 10 תשלומים) מדיניות ביטולים (בהתאם לחוק להגנת הצרכן): * ביטול תוך 14 ימי עסקים מביצוע ההרשמה (כל עוד נותרו למעלה משבועיים למועד לפתיחת הקורס) ייחשב כביטול עסקה וכרוך בדמי ביטול של 100 ש"ח בלבד. * בביטול לאחר 14 ימים מהרישום ועד שבועיים ממועד פתיחת הקורס ייגבו דמי ביטול של 10%. * בביטול במהלך השבועיים האחרונים שלפני פתיחת הקורס ייגבו דמי ביטול של 20%. * מיום פתיחת הקורס ואילך, אין החזרים. הודעת ביטול בשישי/שבת/ערב פתיחת הקורס אינה מאפשרת היערכות ונחשבת כהודעת ביטול ביום פתיחת הקורס.

לשאלות:
058-6719888 (יולי)

או השאירו פרטים לשיחה חוזרת

הפרטים התקבלו, תודה, נחזור אליכם ביממה הקרובה

״טוב אני לא יכולה להקיף פטריה 365 מעלות, תמיד נשאר לה סדק דרכו היא יכולה פתאום להתגלות״
(מאיר אריאל, בשינוי קל) (:

 

אפילו שיש כאן קורס שנתי מקיף ראשון ויחיד בארץ לממלכה המפוארת הזו, ברור שהתוצר המתבקש בסיום הקורס הוא שנצא כולנו סקרנים יותר ויודעים פחות, מכפי שנכנסו. זו ההבטחה הראשונה והבסיסית בתיאום הציפיות בינינו ועם המשתתפים. אם עד כאן זה פוגש אתכם בהסכמה, יאללה בואו פנימה לתוך הסילבוס

תקציר הקורס, נושאים

כיצד יודעים היכן ללקט, איפה למצוא את הפטריות ?

כיצד נקיים ליקוט נכון, מבלי לפגוע באקוסיסטמה ?

ממה מושפעות הפטריות ? מינים שונים באזורים שונים

התאמה של איזור הליקוט להמינים שנחפש

תכנון הליקוט בהתאם לשלב בעונה ולתנאי מזג האויר

ליקוט פטריות מעשי באיזורים אקולוגיים שונים בארץ

התנסות בניטור פטריות בסביבת איזור הלימוד

חלק שני:

פטריות הבר - חלק מעשי

מי הן הפטריות ?

מה מאפיין את הממלכה, מדוע אינן חלק מממלכת החי או הצומח ?

אופני הריבוי

מקומן בתוך המערכת האקולוגית

שימושים לבני האדם

חדשנות

שמירת טבע בהקשר של פטריות

מבנה הפטריות ומבוא לליקוט פטריות

חלק ראשון:

חשיפה לעולם הפטריות

פטריות וביולוגיה - כיצד הפטריות מסייעות לבריאות האדם ? סקירת הנושא באופן עיוני

מפגש עם מנכ"ל מיקוליביה / דרורת - חברה המייצרת פטריות מרפא כתוספי מזון

היכרות עם תחום הריפוי בפטריות ומחלות הנפש

מפגש עם מטופל בפטריות פסיכואקטיביות לטיפול בהפרעות נפש

על תקשורת ופטריות - האם פטריות יודעות לייצר תקשורת בין מדיומים בטבע ?

חלק רביעי:

פטריות מרפא: חדשנות בפטריות

כיצד מגדלים פטריות בבית, גידולים למתחילים; כיצד מייצרים ערכה לגידול פטריות ?

מפגש עם דמויות מובילות בתחום

כיצד מייצרים מזרעים מרקמה חיה של תפטיר ?

היכרות עם נושא הגנטיקה של גידול פטריות

איך מגדלים פטריות מרמת הנבג ?

פטריות בתעשיה: סיור בחוות פטריות תעשייתית

חקלאות פטריות: גידול פטריות בגינה ובחצר, ביקור בחוות פטריות חקלאית

חלק שלישי:

מהחוץ אל הפנים: גידול פטריות

בהובלת

מיא גינזבורג.jpg

 מיא גינזבורג 

לאתר של מיא lovinmushrooms - ׳שער לעולם הפטריות׳
יוזמת הקורס ומנחה ראשית, נעה ונדה ברחבי העולם אחרי הפטריות

מנחה שותף

WhatsApp Image 2024-06-14 at 21.04.19.jpeg

 אסף רוזנברג 

אגרונום ובוגר מכון ויצמן בתחום מדעי החומרים. כיום חוקר פטריות פסיכואקטיביות במכון שמיר שבגולן למטרות טיפול במחלות נוירודגנרטיביות (אלצהיימר, דמנציה ועוד). מגדל פטריות מאכל ומרפא, מתנסה ביצירת חומרי בניה מבוססי פטריות

מנחים אורחים

WhatsApp Image 2024-06-14 at 21.19.42.jpeg

 ניצן בר שמואל 

WhatsApp Image 2024-06-14 at 21.18.29.jpeg

 דר׳ אלינה פושקרב 

WhatsApp Image 2024-06-14 at 21.14.05.jpeg

 דר׳ עידן פרמן 

WhatsApp Image 2024-06-14 at 21.15.03.jpeg

 דר׳ דליה לוינסון 

לשאלות:
058-6719888 (יולי)

bottom of page